تبلیغات
مهران مدیری - مطالب اسفند 1387

مهران مدیری

اگر هر بار كه لبخند بر لبانم می نشانی، می توانستم به آسمان بروم و ستاره ای بچینم، آسمان شب دیگر مثل كف دست بود.

مرتاض هندی، مهران مدیری را

به تاریخ پرتاب میكند!

در خبر های آمده بود ، محمد رضا اعلامی نویسنده و كارگردان سینما قصد دارد برای ساخت فیلم " ماشا الله خان در بارگاه هارون الرشید " از مهران مدیری به عنوان نقش اول استفاده كند.

آنچه ما درباره " ماشا الله خان در بارگاه هارون الرشید میدانیم این است كه رمانی طنز به قلم ایرج پزشكزاده میباشد كه برای اولین بار در سال 1337 در مجله اطلاعات جوانان و برای بار دوم در سال 1350 در مجله فردوسی منتشر شد .

داستان كتاب در باره نگهبان ساده بانك است كه توسط مرتاض هندی به زمان گذشته منتقل شده و به دربار هارون الرشید راه می یابد با مشكلاتی كه برای وی در این سفر روی میدهد در حال فرار به زمان حال مراجعت میكند و با خود انگشتر هارون الرشید را می آورد و …

اعلامی در این مصاحبه با امید جوان میگوید: صحبت های اولیه با آقای مدیری شده است ایشان گفته اند كه باید كار جدید تلویزیونی شان "مرد دوهزار چهره " به پایان برسد تا به این فیلم بپردازند. اما هنوز توافق به شكل قرار دادی حاصل نشده است.

كار تاریخی و اثر آقای ایرج پزشكزاده است ما قصه را آداپته و به روز كرده ایم و ماجرایش بخشی در حال و بخش دیگر در تاریخ و در دوره هارون الرشید میگذرد.

 

"مرد دوهزار چهره" در ایام نوروز

.

.

سال پیش هنوز اولین روزنامه ها پس از تعطیلات روی پیش خوان دكه ها ننشسته بود كه سایت های خبری از احتمال برخورد با مهران مدیری و شكایت از او به خاطر ساخت سریال پر مخاطب مرد هزار چهره نوشتند .

مدیری در این سریال به چند قشر پرداخت كه كه در این میان پلان هایی از سریال به كام روشنفكران و نیروی انتظامی خوش نیامد، در قسمتی از این سریال مدیری شخصیت اول سریال –مسعود شصت چی – را كه خود نقش او را بازی میكرد در قامت سرهنگ آگاهی نیروی انتظامی نشان داد كه به زور و جبر از متهمینی كه سواد خواندن و نوشتن نداشتند به خط خودشان سه زونكن اعتراف گرفت !!!

از سوی دیگر هواداران یك شاعر معاصر نیز به خاطر تشابه اسمی او با یك بازیگر پریشان احوال در سریال مدیری تاختند در حالیكه نویسندگان سریال جملگی از كسانی بودند كه به روشنفكری در جامعه تعلق خاطر دارند.

حالا در نوروزی كه در پیش روست مدیری مرد دوهزار چهره را در ادامه سریال قبلی به نمایش خواهد گذارد.

سریال مرد دوهزار چهره در 15 قسمت 45 دقیقه ای ساخته خواهد شد . این سریال از تعدد لوكیشن برخوردار است و لوكیشن های اصلی آن خانه ای در ولنجك است .همچنین تا به حال كه مانند مرد هزار چهره شخصیت اصلی خود مدیری است بازیگران دیگری نظیر بیژن بنفشه خواه ، عارف لرستانی ، سیامك انصاری، پژمان بازغی ، رضا فیض نوروزی و فلامك جنیدی جلوی دوربین رفته اند و. رایزنی ها برای حضور بازیگران شاخص سینما و تلویزیون در این سریال ادامه دارد.

 منبع : روزنامه امید جوان

 


نوشته شده در سه شنبه 6 اسفند 1387 ساعت 01:54 ب.ظ توسط پگاه نظرات |

اخرین مطالب
مجموعه جدید
"مهران مدیری" در بارگاه هارون الرشید!
نیم نگاهی به ؛ مرد هزار چهره

جسته گریخته از کار جدید مهران مدیری
بازگشت مدیری بعد از ماه رمضان.
خاطرات کارهای مدیری و تندیس حافظ

هر روز روز تولد توست...

نیم نگاهی به ؛نامزدنگ؛